Про підприємство

Науково-виробниче підприємство «ЕСМА-ТЕХ» є розробником і постачальником устаткування, яке призначене для електрохімічного захисту від корозії підземних комунікацій.

Діяльність підприємства:

  • розробка в області електрохімічного захисту;
  • виготовлення обладнання електрохімічного захисту;

Розробки в області електрохімічного захисту газопроводів і нафтопроводів від корозії почалися на підприємстві в далекому вже 1993 р. Тоді незалежна Україна постала перед низкою технічних проблем, пов'язаних з розпадом економічних зв'язків колишнього СРСР. Не вистачало багатьох виробів і комплектуючих у т.ч. і пристроїв для здійснення катодного захисту трубопроводів. Але ініціатива  громадян  і  розвиток  ринку  дозволили створити в країні вітчизняну індустрію цих виробів. Виник ряд науково-виробничих і виробничо-технічних підприємств, які з успіхом вирішували ці проблеми. На ринку з'явились перетворювачі катодного захисту, приладове оснащення, почали випускатися і вітчизняні анодні електроди, в основному, на залізокремніевій основі. Ці вироби масивні, крихкі, громіздкі, а їх виробництво вимагає ливарного переділу, що пов'язано зі значними енерговитратами. У цей час наше підприємство почало розробку в області виробництва анодних електродів на титанової основі. Перші вироби були технічно недосконалі і вимагали доробки, як в конструкторському, так і в технологічному плані.

У 1993-1997 р. паралельно з удосконаленням технології виготовлення, відбувалася і конструкторська модернізація цих виробів. У середині 1997 р. підприємство випустило на ринок України новий технічний  виріб - поверхневий анодний заземлювач комбінованого типу ТДМ 10-20-2М. Вироби випускаються в модульному виконанні, що дозволяє досить легко варіювати його експлуатаційні характеристики. На той момент часу анодний заземлювач типу ТДМ 10-20-2Г виявився єдиним закінченим виробом зі 100% готовністю його до монтажу. Споживачеві не потрібно проводити будь-які роботи з комутації анодних електродів, герметизації вузлів з'єднань - достатньо тільки лише розкрити упаковку, витягти виріб і укласти його в траншею. Технологічні рекомендації з установки анодного заземлювача, підключення його до перетворювача катодного захисту викладаються у відповідній технологічної інструкції, якою комплектується кожна партія виробів.

Одночасно з розробкою анодного заземлювача на підприємстві освоювалося виробництво мідно- сульфатного електрода порівняння в керамічному виконанні. У 1998 році такий виріб включено в серійне виробництво підприємства під назвою «Електрод порівняння мідно сульфатний  «ЕНЕС-1».

Наступним етапним моментом в діяльності підприємства був 2000 рік. До цього часу нами був уже розроблений і виготовлений дослідний зразок глибинного анодного заземлювача типу ТДМ для монтування його в свердловині. Цей зразок був встановлений в Києві по вул .. Щербакова, 33 20 грудня 2000 Таким чином, станом на сьогоднішній день, на підприємстві виробляються як поверхневі так і глибинні анодні заземлювачі, що відрізняються від інших аналогічних виробів по ряду показників:

  • по-перше, це екологічна чистота - в процесі експлуатації анодних заземлювачів типу ТДМ і після неї в грунті не залишається жодних техногенних відкладень.
  • по-друге, це показник  вага/розмір  - для одного модуля поверхневого анодного заземлювача типу ТДМ 10-20-1Г становить 910х320х170 мм, для одного глибинного анодного заземлювача типу ТДМ 10-26-35В - 1160х360х200 мм, при  вазі 19,0 кг і 27,0 кг відповідно.
  • по-третє, це електрохімічні показники і, як наслідок, термін служби - електрохімічний еквівалент речовини активного поверхневого шару дорівнює приблизно 1 ∙ 10-4 кг / А рік, маса речовини цього шару підбирається технологічно так, щоб час, за який вона зменшується на 65% становило не менше 50 років. Ці та інші показники роблять анодні заземлювачі типу ТДМ найбільш оптимальним можливим вибором.

До 2002 р. підприємство освоїло і приступило до випуску нових виробів

  • перетворювачів дренажного захисту типу БЗК на струми від 10 до 50А;
  • вимірювальних пунктів (трасових і міських) сталевих і пластмасових;
  • електродів порівняння мідно сульфатних, стаціонарних та переносних в пластмасовому виконанні корпусу та іонообмінної мембрани.

Крім того в переліку  продукції  підприємства  постійно  присутні  протектори  магнієві            ПМ 10У і ПМ 20У, виробництва Російської Федерації.

На  теперішній  час в переліку виробів  підприємства «ЕСМА-ТЕХ» налічується   більше 15 найменувань і ми не збираємося зупинятися на досягнутому.

Підприємство тісно співпрацює з промисловими підприємствами, заводами і науково-дослідними інститутами України, Росії та Молдови, що дозволяє значно розширити коло можливостей для вирішення поставлених завдань.

У 2009 р. були розроблені і зареєстровані технічні умови:

  • Заземлювачі   анодні  ПОВЕРХНЕВІ ТИПУ ТДМ ТУ У 31.2-304433760-001:2009,
  • Заземлювачі   анодні  ГЛИБИННІ ТИПУ ТДМ ТУ У 31.2-304433760-002:2009.

На підприємстві  діє служба технічного  контролю (СТК) її робота заснована на виконанні вимог стандартів ISO (Міжнародна організація стандартизації), це означає, що кожен виріб виготовлений  на нашому підприємстві відповідає вимогам споживача.

Продукція підприємства схвалена і рекомендована до застосування Інститутом «Украгропромпроект», Інститутом «Укргазпроект» , Інститутом транспорту нафти і газу, Київським науково-дослідним і проектно-конструкторським інститутом «Енергопроект».

Споживачами продукції НВП «ЕСМА-ТЕХ» є підприємства,  компанії,  концерни та організації,  що  виконують монтажні, пусконалагоджувальні та експлуатаційні роботи з газового та паливного  постачання  для  підприємств   агропромислового,   виробничого та житлового сектора.

До теперішнього часу продукція компанії добре зарекомендувала себе в роботі. Обладнання широко застосовується для захисту від корозії, як в Україні, так і за кордоном, ефективно захищає трубопроводи від руйнування.

Запрошуємо до взаємовигідної співпраці.

Директор НПП «ЕСМА-ТЕХ»  Духовська Анна В’ячеславівна

  G Analytics
сайт створено компанією сайт разработан компанией Эффект